Liigu sisu juurde

Kliimaministeerium kiitis heaks Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõjude hindamise aruande

Kliimaministeerium andis heakskiidu Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõjude hindamise aruandele, mille alusel saab merepargi arendusega edasi liikuda.

Eesti on seadnud eesmärgiks toota 2030. aastaks kogu Eesti vajadusi kattev elekter 100% taastuvenergiast ning saavutada aastaks 2050 kliimaneutraalsus. Nende eesmärkide täitmiseks vajame lisaks maismaa tuule- ja päikeseparkidele ka meretuuleenergiat.  Meretuulepargi üks suuremaid eeliseid on see, et merel valitseb püsivam ja tugevam tuul ka siis, kui maismaal tuult või päikest taastuvenergia tootmiseks napib. Suuremal hulgal taastuvenergia tootmine elavdab majandust andes energiamahukatele ettevõtetele, kes kaaluvad Eestisse investeerimist, lisapõhjuse siia tulla.

Meretuulepargist võidab ka kohalik Hiiumaa kogukond. Nimelt saavad kõik pargist kuni 20 km kaugusel asuvad kohalikud omavalitsused tänaste keskmiste elektrihindade juures 1–1,4 miljonit eurot oma eelarvesse kohaliku elu elavdamiseks. Pargi ehitus annab aga sadu uusi töökohti selle rajajatele ning hiljem kümneid püsitöökohti pargi hooldajatele ja haldajatele, millele lisanduvad kaudsed töökohad.

Loode-Eesti meretuulepark on plaanitud 1 gigavatise võimsusega ning selles võib olla kuni 60 tuulikut. Pargi aastane elektritoodang on ca 4 teravatt-tundi. Kõige varasemalt võiks meretuulepark tööd alustada 2030 aastal.