Liigu sisu juurde

03.05.2021 Anna oma panus haridusvaldkonda läbi Edumuse programmi

Tahaksid panustada Eesti noorte tulevikutegijate haridusse ning täiendada enda esinemis- ja juhtimisoskusi? Edumuse programm kutsub töötavaid spetsialiste haridusse panustama. Edumuse projektis aitad leevendada õpetajate puudust ning tood kooli uusi ja tipptasemel praktilisi teadmisi aidates lastel siduda õpitut töömaailma väljakutsetega. Registreeri end programmi hiljemalt 31. maiks.

Mis on Edumus?

Edumuse eesmärk on aidata kaasa uue generatsiooni juhtide kui ka eneseteadlikemate noorte kasvatamisele. Samuti leevendada õpetajate puudust ning pakkuda noortele mitmekesisemat koolikogemust. Tänu Edumusele saavad ka oma ala spetsialistid juhtimis- ja esinmeisoskusi täiendada ning seeläbi oma arenguteekonda tugevdada. Programmi eesmärk on luua keskkond, kus kõik tunneks end mugavalt ja saaks oma potentsiaali maksimaalselt realiseerida. Edumuse jaoks on kõige olulisemad kolm osapoolt – õpilased, õpetajad ja kool – ning nende omavahelised suhted.

Õpime ja kasvame koos tulevikutalentidega

Oleme Edumuse programmi toetanud ja panustanud kaks aastat jas aanud kinnituse, et Edumus on õige samm oma oskuste arendamiseks ja ühiskonna toetamiseks. Läbi programmi saad panustada haridusse õpetades ühes koolis ühele klassile ühte õppeainet. Keskmine nädalane koormus Edumusega õpetades on 2 kontakttundi nädalas. Teist sama palju tuleks arvestada tundide ettevalmistuseks. Edumuse poolt on sulle toeks mentorid ja õpetajakoolitus oma ala professionaalidelt. Edumuse väljaõpped ja koolitused on välja töötatud spetsiaalselt eelneva õpetamiskogemuseta inimestele.

Projekti osalemise planeerimisel on ülitähtis oma vahetu juhiga projektis osalemine kokku leppida ning seejuures arvestada asjaolu, et puudud nädalas kuni kaks tundi töökohalt. Seejärel leia Edumuse platvormil oma elu- või töökoha lähedal asuv kool ja sõlmi õpetamiseks vajalikud kokkulepped. Augustis toimub kolmepäevane eelkoolitus, kus saad selgeks õpetamise põhitõed ning tuttavaks teiste Edumuse õpetajate ja mentoritega. Septembris algab aine õpetamine valitud koolis. Oktoobris, detsembris, veebruaris ja aprillis toimuvad ühepäevased jätkukoolitused, et pakkuda tuge ja toetada teiste õpetajate suhtlemist.

Edumuse kahe tegutsemisaastaga on Eesti koolidesse toonud üle 40 uue õpetaja ning juba 100 kooli üle terve Eesti on Edumuse õpetajate vastu huvi tundnud. Järgmiseks õppeaastaks seadis Edumus eesmärgiks viia koolidesse 200 Edumuse õpetajat, et praktilised ja põnevad koolitunnid jõuaksid veelgi rohkemate õpilasteni!

Kui tundsid, et sinagi võiksid olla üks neist uutest õpetajatest, siis anna endast märku SIIN ning leiame sulle kooli ja õppeaine, mida saad juba septembris õpetama minna. Edumuse programmiga saad endale sobivas piirkonnas õpetada nii põhi- kui ka valikaineid! Registreerimiseks on aega 31. maini.