Liigu sisu juurde

03.11.2017 Ühiskonna huvides on Tootsi tuulepargi rajamine ja taastuvenergia toodangu kasv

Eesti Elektritööstuse Liidu hinnangul pärsivad 8. novembril toimuva Tootsi tuulepargi enampakkumisega tekkinud vaidlustused taastuvenergia arengt Eestis. Liit peab kahetsusväärseks põhjendamatuid vaidlustusi, mille ainus eesmärk on igal võimalikul moel takistada uue tuulepargi rajamist Eestisse.

„Tootsi tuulepargi keskne küsimus on see, kas järgmise nelja aasta jooksul saab teoks Eesti suurim taastuvenergiaprojekt või mitte. Kohalikul tasandil tähendab projekti õnnestumine töökohti ja täiendavat raha Põhja-Pärnu valda, üleriiklikult rohelise energia toodangu hüppelist kasvu. Need hüved on ühel pool kaalukaussi, teisel pool on aga konkureerivate taastuvenergiatootjate võitlus seniste toetuste säilimise nimel. Nii lihtne see ongi,“ selgitas Liidu tegevjuht Tõnis Vare.

„Algul agaralt enampakkumist nõudnud ja nüüd selle vastu veel agaramalt sõdivad ettevõtted on ise ajakirjanduses välja öelnud, et Tootsi tuulepargi rajamisega kaotaksid nad taastuvenergia tootmise toetustes kümneid miljoneid eurosid. Kaugemalt ei peagi otsima viimastel päevadel põhjuseid Tootsi enampakkumise vaidlustamise taga. Fakt on aga see, et turuhinnaga ja ausas konkurentsis on kõigil võimalik maa omandada läbi enampakkumise. Samuti vähendab uus tuulepark koormust tavatarbijale kuivõrd vähema toetuse eest saab rohkem taastuvenergiat ning elektrisüsteemi stabiilsus kasvab. Kindlasti on ühiskonna huvides uue tuulepargi rajamine mõistlik, aga mitte juristide poolt vee segamine.“

Eesti Elektritööstuse Liit ühendab endas kodumaiseid energeetikatööstuse valdkonna organisatsioone. Liidu peaeesmärgiks on seista elektritööstuse kui ka energeetika sektori ühishuvide eest Eestis ja Euroopa Liidus. Eesti Elektritööstuse Liit on Euroopa Elektritööstuste Liidu EURELECTRIC liige.