Liigu sisu juurde

Elektrilevi koolituskeskus: Eesti esimene Mustermaja sai nurgakivi

15. augustil asetati nurgakivi Elektrilevi uuele koolituskeskusele, mis on Eesti esimene Mustermaja süsteemis projekteeritud hoone. Uus koolituskeskus saab olema madala süsiniku jalajäljega, modulaarne, tehases toodetav ja ringmajanduslikke põhimõtteid järgiv puidust hoone, kasutades EKA PAKKus arendatavat Mustermaja projekteerimissüsteemi. Koolituskeskus valmib 2024. aasta alguseks.

Elektrilevi koolituskeskus on juba alates järgmisest aastast õppekeskuseks kõikidele võrguelektrikutele ning põnevaks koostöökohaks teiste elektrivõrku ettevõtetega. Tulevikus hakkavad just selles hoones ja õppeväljakul harjutama ning demonstreerima oma meisterlikust tasemeeksamitel kui ka õppetundides kõik Eesti praegused ja tulevased elektrikud. Uue koolituskeskuse rajamisega on eesmärk jätkuvalt tagada elektrivõrgus teostatavate tööde ohutus ja kõrge kvaliteet, tõsta elektriohutuse taset ja saavutada elektriala kõrge professionaalsuse tase.

Koolituskeskus paikneb 24 000 ruutmeetril, millest Eleringi kõrgepingevõrgu õppeväljaku osa on 700m2. Koolituskeskuse hoones on tulevikus 3 õppeklassi, töökoda ja labor elektritöödeks.