Liigu sisu juurde

05.08.2016 Arvamusfestivali Energiaala üritused juba sellel nädalal Paides

12.-13. augustil toimub Paides taas kaasahaarav suveüritus Arvamusfestival. Ka sel aastal leiab Paide Vallimäelt Energiaala, kus tänavu esmakordselt toimuvad ka mitmed põnevad energeetikateemalised arutelud.

Energiaala eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikust energeetika valdkonna hetkeolukorrast, tekitada valdkonna vastu suuremat huvi ning jagada piisavalt infot, et võimaldada diskussiooni erinevate tulevikuvisioonide üle. Arvamusfestival annab hea platvormi erinevate seisukohtade kuulamiseks ja vaatenurkade esitamiseks. Valdkonna spetsialistide kaasamisega avatakse teemasid inimestele rohkem ning jagatakse faktipõhist infot. Kandvaks ideeks on, et Arvamusfestivali lõppedes oleksid inimesed rohkem kursis energeetikavaldkonna arengutega ja nende tagamaadega.

Energiaalal tõotavad tulla kaasahaaravad arutelud, sest diskussioonipaneelides kohtuvad valdkonna erinevate osapoolte eksperdid ja arvamusliidrid. Arutelud hõlmavad sektori teravamaid teemasid uutest tehnoloogiatest energiajulgeolekuni ning taastuvenergiast põlevkivini.

Reedel kell 13.00 arutletakse Energiaalal Eesti põlevkivitööstuse tuleviku üle diskussioonis„Kas Eesti peaks panustama põlevkivitööstuse arendamisse?“.Sellele järgneb kell 15.00 arutelu „Millist elektrivõrku me vajame?”. Õhtul kell 17.00 algatab debati Keskkonnaministeerium – „Tuleviku transpordilahendused Eestis – teel keskkonna- ja kliimasõbralikuma Eesti poole?“.

Laupäeval kell 10.30 arutletakse Eesti taastuvenergia võimaluste üle diskussioonis  „Üleminek taastuvenergiale – kas otsustav kursimuutus või loomulik areng?“. Kell 13.00 avaldatakse arvamust debatis „Energiatarbijatest energiatootjateks?“. Kell 15.00 alustab oma diskussiooni Elering teemal „Eesti energiajulgeolek – mis hoiab pirni põlemas ja toa sooja?“.

Kell 17.00 on Energiaalal diskussioonis „Kliimapoliitika 2050 – kas Eesti on paadis?“ ning varem kell 13.00 toimub keskkonnainnovatsiooni alal diskussioon, kus arutlusel on teema „Mis on keskkonnainnovatsioon ja kuidas seda mõõta?“.
 
Energiaalalt saab alguse ka Arvamusfestivali oma Terviserada, kus osalejad võivad jalutades mõtteerksust koguda ja liikumisest rõõmu tunda!

Arvamusfestival on koht, kus vahetada mõtteid, saada uusi ideid ja inspiratsiooni koguda. Mitmekülgsest kavast on osa saama oodatud kõik, sest üritus on tasuta. Lisaks arvukatele debattidele pakuvad külastajatele meelelahutust kirev kultuuriprogramm ja pere pisemaid ootab lõbus lasteala.

Kohtumiseni 12.–13. augustil Eestimaa südames Paides!