Liigu sisu juurde

06.07.2016 Sajad huvilised said näha Enefixi mullaparendaja laotamist põllule

5. juulil toimus Viljandimaal Matapera külas asuvas katsekeskuses põllupäev, kus esitleti sadadele huvilistele põlevkivituha kasutust nelja hektari suurusel põllulapil.

Vihmapilvedest, vahelduvast päikesest ja pidevast tuulest hoolimata kogunes teisipäeval Viljandi katsekeskusesse ligi 400 põllumajandushuvilist, et saada osa põllupäevast. Üritusel oli võimalik näha põldkatseid ja põllumasinate töödemosid ning võtta osa seminarist. Huvilistel oli võimalus tutvuda lähemalt ka põllumasinatega, näha masinate tööd ning uurida juurde täpsemat infot nende kohta. Pärast lõunat demonstreeriti kõigile üritusel viibijatele Eesti Energia põlevkivituha Enefix kasutust nelja hektari suurusel põllulapil. 

Kiiresti mõjuv agrolubi Enefix tekib põlevkivist elektri tootmisel ja Eesti põllumajandussektoris on põletatud põlevkivil põhinev mullaparendaja olnud pidevalt kasutuses, sest nii kasutajate kui ka akadeemikute poolt on leidnud kinnitust mullaparendaja mitmed head omadused: peensus, absoluutne kuivus, kõrge neutraliseerimisvõime ja lahustuvus ning mitmetele taimedele oluliste mikroelementide sisaldus. Uuringutulemused kinnitavad, et põlevkivituhast mullaparendaja neutraliseerib mulda, aitab taimedel pinnasest toiteelemente omastada, vähendab taimehaigustesse nakatumist ja pärsib samblakasvu.

Päeva kokkuvõttena sai nentida, et üritus läks igati korda, sest see oli Enefixi jaoks üks esimesi suuremaid samme laiema avalikkuse ees – nüüd on Enefix ka laiemalt tutvustatud ja lisaks sai ka näha, mis see tegelikult on. Seni on sellest klientidele vaid räägitud ja kirjutatud, aga nüüd nägid inimesed Enefixi ka oma silmaga.