Liigu sisu juurde

06.12.2018 Andekate Noorte Energiafond toetas taas talendikaid noori

Täna, 6. detsembril andis Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit Andekate Noorte Energiafondi stipendiumid pidulikult üle. Energiafondi stipendiumi sai sügisvoorus 31 Ida-Virumaa noort. Kokku on 2018. aasta jooksul Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi poolt toetust saanud 50 andekat piirkonna noort kogusummas 9950 eurot.

Energiafondi stipendiaatideks on talendikad noored, kelle seas on nii spordi- kui ka teadus- ja tehnikahuvilisi. Need noored on Eesti tulevikuloojad – tulevased insenerid, teadlased, sportlased ja kunstnikud. Sellel aastal oli Andekate Noorte Energiafondi sügisvoorus teadus- ja tehnikahuviliste osalejate osakaal aegade suurim.

Andekate Noorte Energiafondist on võimalik taotleda toetusi 7-19-aastastele Ida-Virumaa noortele nende huvitegevuse arendamiseks olümpiaadidel, konkurssidel ja spordivõistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondile laekus sügisel üle 80 taotluse noortelt üle terve Ida-Virumaa. Neljaliikmeline fondi nõukogu, kuhu kuuluvad Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esindajad, valis välja 31 taotlejat, kelle huvitegevust otsustati stipendiumiga toetada. Kõige rohkem taotlusi tuli Narvas ja Kohtla-Järvelt.

„Stipendiaatide seas oli neid, kes said Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi stipendiumi esmakordselt, kuid oli ka neid, kes said stipendiumi teist või kolmandat korda. Me näeme nende noorte arengut läbi aastate ja hinnates nende edusamme on piisavalt põhjusi nende toetamiseks. Kahtlemata on kõigi meie stipendiaatide näol tegemist edumeelsete ja sihikindlate noortega, kelle saavutuste üle oleme väga uhked,“ kommenteeris Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Eve East.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Aastas jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks. Andekate Noorte Energiafondi järgmine taotlusvoor avatakse 2019. aasta kevadel.