Liigu sisu juurde

Noored häkkerid otsisid Cyber Battle of Estonia 2022 finaalvõistlusel päikesepaneelide juhtsüsteemist turvaauku

29. oktoobril võistlesid omavahel regiooni suurimal rahvusvahelisel kübervõistlusel parimatest noortest häkkeritest moodustatud tiimid ja lahendasid päriselulisi situatsioone. Üheks lähteülesandeks oli päikesepaneelide juhtsüsteemi simuleerimine. Analüüsida tuli rakenduse funktsionaalsust, kust saab alla laadida tootmis- ja tarbimisandmeid ning sealt üles leida turvaauk.

Sellised võistlused tõmbavad valdkonnale järjest rohkem tähelepanu ning aitavad olulistel küberturvalisuse teemadel laiema publiku ette jõuda, sest küberturvalisus on kõikides energeetika lahendustes väga tähtsal kohal. Kuivõrd küberturvalisus on oluline osa iga suure ja ka väikse ettevõtte IT-st, siis on oluline on toetada küberteadlikust ja IT-haridust, et noored teaksid, kuidas internetis käituda ja end ohtude eest kaitsta. Seetõttu on ka oluline selliseid üritusi korraldada ja nende abil küberteadlikkust tõsta.

Peakorraldaja sõnul seob kübervõistluse toetajaid eesmärk leida noori infotehnoloogiatalente ning soov panustada küberturvalisuse valdkonda. Cyber Battle of Estonia korraldab küberhäkkimise üritusi noortele vanuses 15-24. Eesmärk on tõsta noorte küberteadlikkust jagades neile teadmisi küberturvalisuse valdkonnas läbi praktiliste küberkursuste. Samuti tutvustatakse seda, milline näeb välja töötamine kübermaailmas ja millised on vajalikud teadmised ja oskused.