Liigu sisu juurde

Riik ei ole reservvõimsuse hoidmise pikendamist otsustanud

Majandusminister Taavi Aas teatas juba märtsi alguses, et on valitsusse viimas Eesti Energia omanikuootuste muudatust, millega pikendatakse 1000 megavati reservis hoidmise kohustust, pole Eesti Energia üldkoosolekult ehk rahandusministrilt seni taolist korraldust saanud.

Valitsusel on plaanis pikendada 1000 megavati (MW) reservis hoidmist seniselt 2023. aastalt tähtajatuks. Rahandusministeeriumist kommenteeriti, et nad esitasid valitsuskabinetile omaniku ootustena ettepaneku pikendada 1000 MW võimsuse hoidmise kohustust vähemalt 2025. aasta lõpuni.

Millised saavad olema kulud, sealhulgas vajalikud investeeringud, sõltub sellest, kui pikaks perioodiks tahetakse reservvõimsuse hoidmist pikendada. Eesti Energia on aastaid reservvõimsuse hoidmisele peale maksnud, sest elektri madal hind on tähendanud, et suures osas põlevkivil töötavad elektrijaamad pole oma toodanguga pääsenud turule ja on seisnud jõude. Samas kui peale 2023. aasta lõppu on vaja reservvõimsuse hoidmist jätkata, oleks otsus vaja teha vähemalt poolteist aastat varem.