Liigu sisu juurde

10.03.2021 Elektrilevi omandab Imatra Elektri

Elektrilevi omandab Imatra Elektri, mis pakub 25 000 kliendile energiateenuseid Lääne-Eestis ja Viimsis. Nii võrgu- kui ka elektriklientide ostutehingu jõustumiseks peab oma heakskiidu andma Konkurentsiamet.
 
Poolte kokkuleppel avaldatakse tehingu hind pärast tehingu heakskiitmist Konkurentsiameti poolt. Enne koondumisluba ja tehingu lõpuleviimist jätkub Imatra Elektri klientide jaoks kõik vanaviisi. Tehinguks tuli initsiatiiv omanikult-Soome energiakontsernilt Imatran Seudun Sähkö, kes soovis Eesti ärist väljuda ja jätta see professionaalsetesse kätesse. 
 
Ettevõtete ühendamisega astub Elektrilevi sammu edasi, et pakkuda Eestis veelgi parema hinna ja kvaliteedi suhtega võrguteenust. Tänu võrkude kooshaldamisele, hangetest tekkivale sünergiale ja ressursside ökonoomsemale kasutamisele saab pakkuda kõigile klientidele hinnavõitu. Eesti suurima jaotusvõrguettevõttena on Elektrilevi järjepidevalt kasvatanud võrgu töökindlust ja hoidnud samal ajal hinnataset võimalikult madalal. Võrguteenus on viimaste aastatega vaatamata üldisele elukalliduse tõusule viiendiku võrra odavnenud. Viimase 15 aastaga koormab võrguteenus üha vähem inimeste rahakotti. Tarbijahinnaindeksi alusel on hinnad sel perioodil kasvanud 54%, kuid võrguteenuse hind samal perioodil vaid 9 protsenti.
 
Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 508 000.
Eesti suuruselt kolmandal jaotusvõrguettevõttel Imatra Elektril on üle 25 000 kliendi. Ettevõte haldab ligi 3100 kilomeetrit elektriliine ja 1300 alajaama.