Liigu sisu juurde

10.04.2017 AshTrade konverentsil tõdeti, et põlevkivituhk on väärtuslik taaskasutava toormena

6-7. aprillil toimus Tallinnas AshTrade Europe Conference 2017. Konverents keskendus tsementeeruvate materjalidele ning viis omavahel kokku tsemendi- ja tuhatootjad, teadusasutused ning logistikaettevõtted.

AshTrade Europe Conference on Eesti jaoks hea platvorm, mille abil põlevkivituhka rahvusvaheliselt tutvustada ja selle kasutamist edendada. Seoses uute töötlemistehnoloogiate arenemise ning söekaevanduste sulgemisega pöördub Eesti ettevõtte poole üha rohkem kliente, kes soovivad toorainena just põlevkivituhka kasutada.

Konverentsil räägiti põlevkivituha omadustest, olemasolevatest ja perspektiivsetest kasutusvaldkondadest, tuha standardiseerimist ning tootena sertifitseerimisest, väljakutsetest tuha väljastamisel ja transportimisel. Lisaks arutati konverentsil koostöövõimalusi Euroopa tsemenditootjate ning väetiseid tootvate ettevõtetega.

Päev enne konverentsi ametlikku algust külastasid osalejad ka Eesti ja Auvere elektrijaama ning tutvusid põlevkivituha tootmisega. Visiidist võttis osa esindajad Soomest, Türgist, Indiast, Marokost, Inglismaalt, Venemaalt ja Saksamaalt.