Liigu sisu juurde

10.04.2019 Avatud on järjekordne Andekate Noorte Energiafondi taotlusvoor

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit kuulutas juba viiendat aastat järjest välja Andekate Noorte Energiafondi taotlusvooru. Energiafondi kaudu toetatakse 7-19-aastaste Ida-Virumaa noorte huvitegevuste elluviimist. Kevadvoor on avatud 28. aprillini.

TAOTLUSANKEET »

Aastate jooksul on stipendiumi saanud rohkem kui 200 Ida-Virumaa noort, kelle huvialad ulatuvad teadusest spordini. Energiafondist on võimalik taotleda toetusi 7–19-aastastel Ida-Virumaa noortel huvitegevuseks – näiteks võistlustel, konkurssidel ja olümpiaadidel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Taotlusi on oodatud esitama noored ise ning nende vanemad, õpetajad ja huviringide juhid koostöös noortega.
 
Energiafondi eesmärk on tunnustada Ida-Virumaa noori ja aidata kaasa noorte arengule. Senine kogemus kinnitab, et andekaid noori leidub Ida-Virumaa erinevates paikades. Välja valitakse keskmiselt 20 stipendiaati. Valiku tegemisel võetakse arvesse nii noore seniseid saavutused kui ka eesmärke tulevikuks.

 
Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit  asutas Andekate Noorte Energiafondi koostöös Eesti Energiaga 2013. aastal. Igal aastal jagatakse Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot. Energiafondi taotlusvoor on avatud kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.