Liigu sisu juurde

Tunned õpetajat, kelle füüsikatunnid on hullupööra huvitavad? Esita ta haridusprogrammi “Lae end”!

Füüsikaõpetajate tunnustamisele ja reaalainete populariseerimisele suunatud haridusprogramm „Lae end“ jätkab teist aastaringi ning kaasab tegevusse uusi ettevõtteid ja õpetajaid. Kõik õpilased, vilistlased, kolleegid ja haridusjuhid on oodatud andma märku inspireerivast põhikooli füüsikaõpetajast, esitades ta haridusprogrammi „Lae end”.

​​​Aita meil leida särtsakaid põhikooli füüsikat õpetavaid õpetajaid! Anna õpetajaid üles 25. maini lehel  https://laeend.ee/

Mis on “Lae end” programm?

Tähtsad majandusvaldkonnad nagu energeetika, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, pangandus, ehitus ja tööstus ei saa toimida, kui pole vastava haridusega noorte pealekasvu. Insenerideta on võimatu saavutada kliimamuutuste leevendamiseks seatud eesmärke. OSKA haridus- ja teadusraport on toonud välja, et käesoleval kümnendil jääb tööturul puudu kaks kolmandikku inseneridest. Ligi pooltes Eesti koolides puudub erialase ettevalmistusega füüsikaõpetaja ning tehnika, tootmise, tehnoloogia ja ehituse õppekavadel on vastuvõetute osakaal langenud 25 protsendi võrra.

„Lae end“ programmi eesmärk on viia parim füüsika õppekogemus kõikidesse Eesti põhikoolidesse. Eelmisel aastal loodi koostöös partneritega Videoõpsist, Praktikalist ja Eesti Füüsika Seltsist loodi aasta lõpuks ligi 10 000 vaatamist kogunud 20 füüsikateemalist õppevideot ning koolitussari füüsikaõpetajatele. Samuti toetas programm Praktikali füüsikaõppe vahendite välja töötamist, mida kasutavad enam kui 6 000 õpilast 100 koolis.

Kuus Eesti ettevõtet ABB, Eesti Energia, Fermi Energia, LHV, Metrosert ja Nordecon töötasid eelmisel aastal välja füüsikaõpet toetava programmi „Lae end“, et populariseerida reaalaineid, tunnustada õpetaja ametit ning muuta füüsikatunnid kaasahaaravamaks.