Liigu sisu juurde

12.09.2019 Ideekonkursiga otsitakse nutikaid lahendusi tuleviku energiateenustele

Teist korda korraldatakse ideekonkurss Enefit Idea Hub – The Pitch. Selle eesmärk on ärgitada piirkonna helgemaid päid kaasa mõtlema, kuidas viia tänane traditsiooniline energiamajandus senisest jõulisemate sammudega uude nutikamasse ajajärku, kus kõigil on võimalik kasu lõigata. Ideekonkursi auhinnafond on 30 000 eurot.

Uued tehnoloogiad ja digitaalsed lahendused on muutmas maailma meie ümber. Virtuaalsed elektrijaamad, targad kodud, kontorid ja tööstused, päiksepaneelid kodumajapidamises ning elektritransport on vaid üks osa tuleviku energialahendustest. Konkursiga otsitakse innovaatilisi ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks, et tuua tulevik kiiremini lähemale, ning luua nutikaid, keskkonnasõbralikke ja mugavaid teenuseid.

2018. aastal esimest korda toimunud konkursile esitati Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Poolast kokku 100 ideed. Eelmisel aastal võitnud idee, võrguettevõtte Elektrilevi klientide liitumisplatvorm, on täna arenduses. Aasta lõpuks saavad klientide enim vajatud liitumisteenused automatiseeritud.

Tuleviku energiamajanduses on tavatarbijal taastuvenergia, salvestite, juhitavate kodumasinate ja teiste uute tehnoloogiate tõttu aina olulisem roll nii energiahinna kujunemisel kui ka varustuskindluse tagamisel. Läbi innovaatiliste toodete ja teenuste on võimalik seda pakkuda ja ka tarbijate energiakulu vähendada. Ideekonkursiga The Pitch otsitakse selleks uusi ideid ja lahendusi. Lisaks Eestile oodatakse ideid kõigilt, sealhulgas iduettevõtetelt, teadlastelt ja tudengitelt.

19. septembril kell 11.30 toimub Lelle 22 Tallinn Enefiti kontori 2. korrusel inspiratsioonihommik (inglise keeles). Räägitakse ideekonkursist, jagatakse inspiratsiooni ja ideid! Üritusest toimub ka otseülekanne.

Ideekonkursi ühe osana korraldatakse 1. oktoobril PROTO avastustehases Tallinnas inspiratsioonipäeva Innovation Game Day, kus tutvustatakse nägemust tuleviku energiamaastikust ning visiooni, kuidas erinevate osapoolte koostöös jõuda maailma muutvate lahendusteni.

Innovation Game Day viib kokku innovatsioonist huvitatud inimesed ning annab osalejatele võimaluse esitleda oma saavutusi. Sündmusel astuvad üles Azure-platvormi ja asjade interneti tootejuht OP Ravi Microsofti peakontorist, Hando Sutter Enefitist ning valdkonna tunnustatud tegijad Eestist ja välisriikidest. 

Konkursi ideede esitamise tähtaeg on 31. oktoobril. Poolfinalistid selguvad 28. novembril ja võitja 21. jaanuaril 2020. aastal. Konkursi koduleht asub aadressil https://ideahub.enefit.com/.