Liigu sisu juurde

15.06.2012. 15. juunil tähistati ülemaailmset tuulepäeva

15. juunil tähistati ülemaailmset tuulepäeva
15.06.2012
 
15. juunil tähistati rahvusvahelist tuulepäeva, mille eesmärgiks on näidata tuule võimalusi elektritootmisel ja pöörata tähelepanu keskkonnasõbralikule elektrienergia tootmisele.
 
Taastuvatest energiaallikatest loodussõbralikult toodetud elekter hakkab mängima tulevikus aina suuremat rolli nii Eestis kui ka kogu Euroopas. Tuuleenergial on Eestis suur potentsiaal, sest tuul on kohalik piiramatu energiaressurss ning sellest elektrienergia tootmine on keskkonnasõbralik.
 
Eestis tähistatakse rahvusvahelist tuulepäeva Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni, Eesti Energia jt eestvedamisel suure vabaõhukontserdiga Eesti esimeses tuulepargis Virtsus. Kogupere tasuta üritusel astuvad üles lisaks Hanila valla kohalikele esinejatele ka Smilers ja Ines. Kõigile huvilistele pakutakse võimalust keskkonnasõbraliku tuuleenergeetikaga lähemaks tutvumiseks.
 
Ülemaailmset Tuulepäeva koordineerib Ülemaailmse Tuuleenergia Nõukogu (GWEC) ning Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsioon (EWEA) koos paljude partneritega teistest riikidest, kelledeks on peamiselt kohalikud tuule- ja taastuvenergia assotsiatsioonid ning ettevõtted. Eelmisel aastal toimus kokku 230 üritust 40 riigis.