Liigu sisu juurde

Avati Eesti esimene tuule ja päikese hübriidpark

15. juunil, rahvusvahelisel tuulepäeval, avati Purtses tuule ja päikese hübriidpark, mis on Eestis unikaalne taastuvelektri jaam. Samuti on tegemist üle aastate esimese Eestis avatava suure tuulepargiga.

Purtse hübriidjaamas toodavad taastuvelektrit viie tuulikuga 21-megavatine tuulepark ja ligi 49 000 paneeliga päikesepark, mille võimsus on 32 megavatti. Kokku annab hübriidpark aastas ca 25 000 Eesti kodumajapidamise elektri.

Hübriidlahenduses on tuule ja päikesepark ühendatud samasse võrgu liitumispunkti ning mõlemad pargid kasutavad elektri võrku andmiseks samu seadmeid. Kuna tuulest saab rohkem elektrit toota sügisel ja talvel, päikesest aga kevadel ja suvel, siis on võrku antava elektri kogus stabiilsem ja ühendust kasutatakse paremini ära.

Enefit Green investeeris Purtse hübriidpargi rajamisse ligi 47 miljonit eurot. Purtse tuulepargis toodab elektrit viis 150 m kõrgust Vestase tuulikut, mille nimivõimsus on 4,2 megavatti. Päikesepargis on ca 45 hektari suurusel maa-alal ligi 49 000 Yingli Solar paneeli, mille nimivõimsus on 655 vatti. Purtse päikesepark on hetkel Enefit Greeni suurim valminud päikesepark.