Liigu sisu juurde

16.04.2014 Energia avastuskeskuses valmib kevade suurim üllatusmuna

Suvel oma uksed avav Energia avastuskeskus on jõudmas taas ühe olulise verstapostini. Valmib 10 meetrise läbimõõduga täiskuppelplanetaarium, millesse mahub terve universum. Energia avastuskeskuse töötajad ristisid kupli hellitavalt kevade suurimaks üllatusmunaks. Peagi saame kuplit ja kogu Energia avastuskeskust ka ise näha.

„Planetaarium on ehitatud Tallinna elektrijaama ajaloolisse hoonesse ehk tulevasse Energia avastuskeskusesse ja kõrgub läbi kahe korruse. Arhitektuurselt on see kooslus väga kaunilt lahendatud,“ ütles Energia avastuskeskuse juhataja Kertu Saks, “Planetaariumikupli-pealset kasutame kinopinnana. Oleme valmis teinud põnevad videoklipid. Videotes tutvustame meie tegevusi maa all ja maa peal.” 

Planetaariumis endas valmib näitamiseks Haridus- ja teadusministeeriumi toel spetsiaalne täheteaduse film ning lisaks hakatakse pakkuma ka Starry Night programmi abil spetsiaalsete planetaariumi-objektiividega kuvatavaid loenguprogramme täheteaduse ja Eesti kosmoseavastuste teemadel. Planetaarium mahutab 40 inimest. “Võrreldes meie vana planetaariumiga tuleb uus suurem ja kaasaegsem ning hakkab külastajatele pakkuma võimsaid elamusi,” lisas Saks, kelle sõnul alustatakse tehnika paigaldusega järgmisel nädalal. 
  
Energia avastuskeskusele valmib ka 130 interaktiivset „käed külge“ eksponaati. Selle aasta 13. juunil külastajatele avatav keskus on keskendunud eelkõige loodus-, tehnika- ja reaalteadustele. Eesti Energia ja EASi toel valmiv koguperekeskus võtab enda alla enam kui 3000 ruutmeetrit.

Energia avastuskeskuse asutajateks on Eesti Energia, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna linn ja Tallinna Soojus.