Liigu sisu juurde

17.04.2015 Toimus Eesti Elektritööstuse Liidu ja Soome Energiatööstuse Liidu kohtumine

Reedel, 17.aprillil 2015 toimus Eesti Elektritööstuse Liidu ja Soome Energiatööstuse Liidu (Energiateollisuus) kohtumine. Eesmärgiks oli uuendada liitudevahelist koostööd, jagada kogemusi ning saada vastastikku informatsiooni.

Eesti Elektritööstuse Liidu tegevjuht Tõnis Vare nentis, et regionaalse elektrituru areng ning Euroopa Liidu ühtne kliima- ja energiapoliitika kujundamine on mõlemale liidule väga olulised teemad. “Meie kahe erialaliidu näol on tegemist koostööpartneritega Euroopas ja sellises situatsioonis on oluline liitude ühtne lähenemine energiapoliitikale ning ühisosa leidmine, sest meie koostöö on loomulik ja ratsionaalne,” sõnas Vare.

Erialaliitude kohtumisel lepiti kokku edaspidised võimalikud koostöösuunad – eelkõige nähakse ühistegevust omavahelises tihedamas infovahetuses ja Euroopa Liidu kliima- ja energiapoliitika raames ühiste positsioonide väljatöötamises. Samuti nähti koostöövõimalusi Euroopa Elektritööstuse Liidu EURELECTRIC suunal.

 

Eesti Elektritööstuse Liit on Eestis asuvate elektritootjate, võrguettevõtjate ning elektrimüüjate ja neile teenust osutavate ettevõttete huvide esindusorganisatsioon ning Euroopa Elektritööstuste Liidu EURELECTRIC liige.