Liigu sisu juurde

17.12.2021 Tunnustati Andekate Noorte Energiafondi parimaid

Alates 2013. aastast jagatakse elektritööstuse ettevõtete poolt koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga (IVOL) stipendiume noortele Ida-Virumaa talentidele. Tänavu sai enesearendamiseks ja huvitegevuseks stipendiumi 37 idavirulast vanuses 9 -19 eluaastat.

Tunnustusüritus oli virtuaalne. Inspireeriva kõne pidas Darja Gužovskaja, kes on varasemalt olnud üks nendest tublidest noortest, kes sai ühisfondist stipendiumi. Lisaks esinesid said stipendiaadid ja külalised osaleda Auvere keemiatööstuse virtuaaltuuril.

19-aastane Darja rääkis oma kõnes, et tänu Andekate Noorte Energiafondi stipendiumile ja osalemisele telesaates „Rakett 69“, on tema tegemisi tähele pandud.

„Saadud stipendiumi eest sain endale kaua unistatud disainiprogrammi. Lisaks sellele kutsuti mind tööle avastustehasesse Tallinnas ja reklaamvideo filmivõtetele. Ning tippude tipuks õnnestus mul veel üks unistus täide viia – minust on saanud EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise kursuse tudeng,“ sõnas Darja. Ta tunnustas kõiki noori, kes on ühisfondi konkursist osa võtnud. „Tahan kiita noori, kes viitsivad asju ära teha, kes tahavad olla motiveeritud,“ sõnas Darja.

Energiafondi stipendiaadid valiti seekord 73 taotleja seast. Stipendiumi võis taotleda teadus- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks, olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot.