Liigu sisu juurde

18.12.2020 Tunnustati Andekate Noorte Energiafondi parimaid

Alates 2013. aastast jagab Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit koostöös Eesti Energiaga stipendiumi noortele talentidele Ida-Virumaalt. Tänavu sai enesearendamiseks ja huvitegevuseks stipendiumi 37 idavirulast vanuses 7 -19 eluaastat. Noortele talentidele korraldati põnev tunnustusüritus, mis toimus 15. detsembril.

Tunnustusüritus oli seekord virtuaalne. Inspireeriva kõne pidas üks stipendiaatidest – tõeline multitalent 19-aastane Vladislav Virtonen.

Vladislav on oma õpingute kõrvalt ka algaja ettevõtja, abiõpetaja ja -politseinik. Ta rääkis oma kõnes, et tänavu ei olnud esimene kord, kui ta on jõudnud stipendiaatide hulka. Esimest korda sai Vladislav stipendiumi, kui ta õppis Sillamäe muusikakoolis. “See oli minu elus esimene toetus, mis tuli väljastpoolt oma pere ja muusikakooli. Pärast seda hakkasin elus suuremalt unistama. See viis selleni, et sain oma vanuserühmas parima instrumentalisti preemia neli aastat järjest,” meenutas ta. Lisaks unistamisele soovitas Vladislav olla julge ning karta ei tasuvigade tegemist. Ta ütles, et parim aeg oma vigadest õppimiseks ja eksimiseks on koolis käies. “See on õnnelik aeg, kus meie elus ei ole nii suurt vastutust ja võime ebaõnnestuda ilma suuremate riskideta,” lisas ta.

Lisaks inspireerivatele kõnedele said stipendiaadid osaleda ka Eesti Energia Iru elektrijaama virtuaaltuuril.

Energiafondi stipendiaadid valiti seekord 76 taotleja seast. Stipendiumi võis taotleda olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, teadus- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot.