Liigu sisu juurde

22.01.2020 Ideekonkursi The Pitch võitis tark peakaitse

Enefit Idea Hubi ideekonkursi The Pitch võitis Sander Vahtrase loodav MultiFuse ehk tark ja kaugjuhitav peakaitse, mis võimaldab rohkem energiat müüa ja võrku optimaalselt koormata.
 
Ideeautori sõnul võimaldab MultiFuse ennetada ja lahendada elektriautode levikuga kaasnevat täiendavat võrgukoormust, mis on probleemiks saamas väga suure elektrisõidukite levikuga Norras. Sander jõudis võidule lähedale ka mullu, kui mitut elektriautot korraga laadida võimaldav nutikas laadija Multicharge tuli teiseks. 
 
„MultiFuse on tark ja kaugjuhitav peakaitse, et võrguettevõte saaks klientide vahel vastavalt vajadusele reaalajas peakaitse suurust muuta ning vajadusel ka lühiajaliselt suurendada,“ selgitas Sander. „MultiFuse võimaldab olemasoleva võrgu läbilaskevõimet suurendamata rohkem energiat müüa ja võrku optimaalselt koormata. Olen väga rõõmus ja pisut üllatunud, et võitsin, kuid koos Eesti Energiaga saame leida viisid, kuid asi teoks teha mitte ainult Eestis, vaid laias maailmas.“ 
 
Konkursil tuli teiseks nutirakendus Elektrilevi Storm App, mis annaks võrguettevõttele tööriista jagada klientidele elektrikatkestustega seotud infot senisest kiiremini, täpsemalt ja suuremas mahus. Kolmanda koha auhinna pälvis idee lisaseadmest, mis muudab aknaraami kütte- ja ventilatsioonisüsteemiks. 
Ideekonkurss otsis innovaatilisi ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks, et tuua tulevik meile kiiremini lähemale ja luua nutikaid, keskkonnasõbralikke ja mugavaid teenuseid. 
 
Konkursile esitati 222 ideed. Menukaimaks osutus teenuste valdkond, kuhu esitati kokku 90 ideed. Tarka linna soovis panustada 76 ja nutikasse transporti 56 ideed. Enim ideid, 149 esitati Eestist. Poolast laekus 20, Lätist ja Leedust 15 ning Soomest ja Rootsist 6 ideed. The Pitch pälvis ka rahvusvahelist tähelepanu, sest 11 ideed esitati väljaspoolt Eesti Energia koduturge, teiste seas Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Sri Lankalt. Poolfinalistide seas on 21 ideed Eestist, 4 Lätist ja Leedust ning üks Rootsist ja Soomest.