Liigu sisu juurde

23.07.2021 Elektrilevi omandas konkurentsiameti loal Imatra Elektri

Elektrilevi omandas Imatra Elektri võrguteenuste äri, mis pakub energiateenuseid enam kui 25 000 kliendile Lääne-Eestis ja Viimsis. Tänavu märtsis kokku lepitud ostutehing Soome energiakontserni Imatran Seudun Sähkö ja Elektrilevi vahel vajas jõustumiseks konkurentsiameti heakskiitu. Tänaseks on luba koondumiseks Konkurentsiametilt saadud ning tehing viiakse lõpuni. Tehingu hinnaks on 28,9 miljonit eurot.
 
Ettevõtete ühendamisega astub Elektrilevi sammu edasi, et pakkuda Eestis veelgi parema hinna ja kvaliteedi suhtega võrguteenust. Enne koondumisloa saamist tuli Imatra Elektril lõpuni viia elektrimüügi äritegevuse portfelli müük, kuna Elektrilevi võrguettevõtjana ise elektrimüügiga ei tegele. Protsess jõudis lõpule juuni keskel ja elektrimüügi äri omandas konkurentsiameti loal Latvenergo Gruppi kuuluv Elektrum Eesti.
 
Kahe ettevõtte ühinemisel kasvab Elektrilevi osakaal üle Eestilisest jaotusvõrgust 95-le protsendile. Elektrilevi hallata on nüüdsest 63 000 kilomeetrit elektriliine ja 25 300 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 533 000.