Liigu sisu juurde

24.08.2018 Ohutuskultuur: Töötervishoiu- ja tööohutusspetsialistide kohtumine Estonia kaevanduse

Estonia kaevanduses leidis aset aset kohtumine ABB ja Eesti Energia töötervishoiu- ja tööohutusspetsialistidega. Kokkusaamise eesmärk oli näidata lähemalt kaevanduse töökeskkonda ning jagada Eesti Energia töötervishoiu- ja tööohutusalast praktikat. ABB töötervishoiuspetsialist Marju Peärnberg tutvustas osapooltele oma ettevõtet juba tänavusel tööohutusfoorumil.

Enne kaevandusse siirdumist viidi kõigile läbi põhjaliku tööohutusalase juhendamise ning pärast riietumist ja isikukaitsevahendite saamist oldi valmis ekskursiooniks maa alla. Kaevanduses tutvuti erinevate tööprotsessidega, käidi garaažis ja maa peal ka motomäel – sealt avanev ilus vaade pani ekskursioonile hea punkti.

Päeva teises pooles tutvustasid riskijuhtimise osakonna spetsialistid töötervishoiu- ja tööohutusalast praktikat. Arutelu käigus tuli välja, et mõlemas ettevõttes on sarnaseid tegevusi ja mõtteviise (nt töötajate kaasamine, ohuolukordadest teavitamine ning õnnetusjärgsete meetmete elluviimine). ABB jaoks oli aga uudne juhtide teadmiste kontroll – selle sooviks nad ka endale üle võtta.

Tegusa päeva lõpus jõudsid külalised järeldusele, et Eesti Energia ettevõtete töökeskkonnas esineb palju riske ning sellest tulenevalt on rohkem probleemkohti, mida lahendada. Samuti leiti, et päev oli huvitav ja kasulik ning praktikate jagamisel on oma väärtus.

Loodame, et koostöö sektori töötervishoiu- ja tööohutusspetsialistide vahel jätkub ning kohtumised saavad elektritööstuses traditsiooniks.