Liigu sisu juurde

25.09.2014 Toimub Eesti Elektritööstuse Liidu Energeetikaklubi

Homme, 26. septembril toimub Eesti Elektritööstuse Liidu poolt korraldatav Energeetikaklubi. Avaüritusel keskendutakse Euroopas olevale aktuaalsele teemale – kasvavatele elektrihindadele.

„Eesti Elektritööstuse Liidu huvi on panustada elektritööstuse arengusse ja konkurentsivõimesse ning eesmärgiks on ühendada Eesti suurimad ja olulisemad elektritööstuse ettevõtted ja seista nende ühiste huvide eest Eestis ja Euroopa Liidus,“ sõnas Liidu tegevjuht Tõnis Vare. „Seetõttu on Liit ellu kutsunud Energeetikaklubi, millega soovime moodustada elektritööstuse ettevõtete otsustajate klubi ehk luua elektritööstuse sisene energiapoliitika diskussioonide ümarlaud.“

Energeetikaklubi esimeseks teemaks on kasvavad elektrihinnad, mis on suur probleem Euroopa Liidu ja Eesti majanduse konkurentsivõimele, sest tööstused sõltuvad üha rohkem elektrist kui puhtast kütusest. „Elektri koguhinna kasvul on otsene väljund konkurentsivõimesse, sest elektri hind kajastub toodete ja teenuste lõpphinnas ning selle kasv pärsib majanduse arengut, uute tööstusinvesteeringute tegemist ja töökohtade loomist,“ lausus Vare.
 
Energeetikaklubi esimesel kokkusaamisel arutatakse elektri hinnakomponentide tõusu põhjuste üle koos hinnanguga nende mõjust tööstustarbija elektrihindadele. Samuti diskuteeritakse võimalike energiapoliitika meetmete kujundamise üle Eestis, mille eesmärkideks oleks suurendada Eesti tööstuste konkurentsivõimet.

 

Eesti Elektritööstuse Liit on Eestis asuvate elektritootjate, võrguettevõtjate ning elektrimüüjate ja neile teenust osutavate ettevõtete huvide esindusorganisatsioon ning Euroopa Elektritööstuse Liidu EURELECTRIC liige.