Liigu sisu juurde

26.02.2021 Osale virtuaaltuuril elektrijaamas ning tuule- ja päikesepargis

Kaks põnevat virtuaaltuuri energeetikas ootavad kõiki uudistama! Elektrijaamas toodetakse segaolmejäätmetest energiat. Põneva tuur annab huvilistele võimaluse endale sobival ajal ja kohas jätkusuutliku energiatootmise telgitagustesse piiluda. Lisaks saab vaadata, kuidas toimib tuule- ja päikesepark. Mõlemad tuurid on eesti, vene ja inglise keeles. Kindlasti leiad tuuridelt rohkelt paeluvat avastamist ning äkki tekib huvi ka energeetika vastu.

Iru elektrijaam

Elektrijaamas toodetakse soojust ja elektrit segaolmejäätmetest, mis töödeldakse elektriks ja soojuseks Tallinna linna piiril asuvas Iru elektrijaamas, mis on ka keskkonnaprojekt. Iru elektrijaam võtab vastu keskmiselt 80 prügiautot päevas ja kuni 260 000 tonni segaolmejäätmeid aastas. Jäätmepõletusploki maksumusest tervelt kolmandiku moodustasid puhastusseadmed, mis tagavad, et keskkonda oleks puhas.

SUUNDU IRU ELEKTRIJAAMA TUURILE »

Paldiski tuule- ja päikesepark

Paldiski poolsaarel asuv tuule- ja päikesepark koosneb mitmest osast. 2005. aastal valmis seal kaheksa tuulikuga Pakri tuulepark, mille koguvõimsus on 18 MW. 2012-2013 valmis Paldiski tuulepark võimsusega 45 MW. Lisaks asub tuulepargi lähistel päikesepark koguvõimsusega 7 MW.

SUUNDU PALDISKI TUULE- JA PÄIKESEPARKI »

Tule virtuaaltuurile!