Liigu sisu juurde

27.04.2020 Eesti Elektritööstuse Liidu liikmeskond laieneb

Eesti Elektritööstuse Liidu eelmisel nädalal toimunud üldkoosolekul võeti liidu uuteks liikmeteks vastu mitmed energiaettevõtted ja valdkondlikud esindusorganisatsioonid ning valiti ka uus juhatus.
 
Uuteks liikmeteks võeti vastu Eesti Biokütuste Ühing, Eesti Vesinikutehnoloogiate Ühing, Eesti Gaas AS, Naps Solar Estonia OÜ, Pakri Teadus- ja Tööstuspark OÜ ja Tavrida Electric Export AS. 
 
Eesti Biokütuste Ühingu liitumine aitab tõsta liidu biokütuste alast kompetentsi ning Eesti Vesinikutehnoloogiate Ühingu liitumine toob liitu ekspertteadmisi vesinikuenergeetikast. 
 
Eesti Gaas tegutseb maagaasi ja rohegaasi valdkonnas, omab suurimat surugaasitanklate võrku Eestis ning ka päikeseenergia tootmisvõimsusi. Elengeri nime all tegutsetakse Soomes, Lätis ja Leedus. 
 
Naps Solar Estonia toodab tippkvaliteediga päikesepaneele ning omab pikaajalist päikeseenergia seadmete paigaldus- ja hoolduskogemust.
 
Pakri  Teadus- ja Tööstuspark on rohelisest targast tööstuslinnast, taastuvenergia tootmisest ning rohetehnoloogia sektori kompetentsikeskusest koosnev unikaalne tööstuspark, mille eesmärgiks on kasvada Põhja-Euroopa juhtivaks rohetehnoloogia kompetentsikeskuseks.
 
Tavrida Electric Export tegeleb keskpinge jaotusseadmete tootmisega, projekteerimisega ja müügiga ning keskendub elektritehnoloogia innovatiivsetele lahendustele ja nende testimisele, eesmärgiga toota usaldusväärseid ja pika elueaga elektriseadmeid.
 
Eesti Elektritööstuse Liidu uueks juhatuse liikmeks valiti Eesti Gaas AS juhatuse esimees Ants Noot. Samuti jätkavad liidu juhatuses Eesti Energia AS juhatuse esimees Hando Sutter, Elektrilevi OÜ juhatuse esimees Jaanus Tiisvend ja W.EG. Eesti juhatuse esimees Timo Raimla.
 
Eesti Elektritööstuse Liit on 2004. aastal moodustatud energiavaldkonna erialaliit, mille eesmärgiks on seista Eesti elektritööstuse konkurentsivõime ja ühishuvide eest Eestis ja Euroopa Liidus. Eesti Elektritööstuse Liit on Euroopa elektritööstuste liidu EURELECTRIC liige.