Liigu sisu juurde

28.08.2017 Põlevkivitööstuse aastaraamat: sektor andis riigituludesse 103 miljonit eurot

TTÜ Virumaa Kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus koostöös Eesti Energia, Viru Keemia Grupi ja Kiviõli Keemiatööstusega andis juba kolmandat aastat välja Eesti põlevkivitööstuse aastaraamatu, mis toob välja, et vaatamata keerulisele turuolukorrale maailmas püsib tööstusharu konkurentsivõimelisena.

Olenemata 2016. aasta alguse madalast toornafta hinnast investeeriti põlevkivitööstuses kokku 63 miljonit eurot, pakuti tööd 6400 inimesele ning panustati riigituludesse 103 miljonit eurot. Eesti põlevkiviettevõtted on jätkuvalt globaalsed liidrid, kes muudavad tööstusharu efektiivsemaks, vähem keskkonda häirivaks ning nutikamaks ja suudavad seeläbi saavutada uusi tootmisrekordeid.

Põlevkivi Kompetentsikeskuse juhataja Kalle Pirki sõnul määrab põlevkivivaldkonna tuleviku teadus- ja arendustegevus: „Täna töötavad Eesti insenerid ja teadlased selle nimel, et põlevkivi saaks maksimaalselt väärindatud, tööstus oleks jätkusuutlik ja innovaatiline ning tooks ka ühiskonnale kasu.“

„Oleme end juba tõestanud uuringute läbiviimise ja suurte projektide realiseerimisega ka rahvusvahelisel tasemel. Lisaks sellele tegutseb aktiivselt standardimise tehniline komitee „Põlevkivi ja põlevkiviproduktide töötlemine,“ lisas Pirk. 

Aastaraamatuga saab tutvuda aadressil www.pkk.ee.