Liigu sisu juurde

30.06.2020 Tänavust kaevurite perepäeva asendab tagasihoidlikum tunnustamisüritus

Augustikuu viimasel pühapäeval toimuv kaevurite perepäev jääb sel aastal tavapärases formaadis ära, lähtudes kehtivatest piirangutest. Sellest hoolimata tunnustatakse meie tublisid kaevureid, kes on visa tööga kiituse ära teeninud.
 
Vabariigi Valitsus on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piiranguid küll järk-järgult leevendanud, ent suurürituste korraldamisel kehtib jätkuvalt 1000 külastaja reegel.
 
Kaevurite päeva puhul on tegu avaliku üritusega ning varasemad aastad on näidanud, et Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumile Kohtla-Nõmmele tulevad kokku tuhanded inimesed. Kuigi peame traditsioonidest ja heast meelelahutusest lugu, ei ole seatud piirangute tõttu võimalik üritust vanal heal viisil teha. 
 
Kaevurite perepäeva lahutamatuks osaks on olnud pika staažiga ja kõrgelt hinnatud kaevurite meelespidamine. Kaevandusettevõtted otsustasid, et parimate kaevurite tunnustamine ära ei jää. Korraldatakse ettevõttesisesed tagasihoidlikumad tunnustamisüritused, mis on kooskõlas ka varasemate põhimõtetega. Tänuüritused toimuvad augustikuu lõpus.