Liigu sisu juurde

30.11.2016 Andekate Noorte Energiafond annab 24 noorele stipendiumid

Andekate Noorte Energiafond toetas 24 noore huvitegevust. Alates 2013. aastast tegutsev energiafond on tänaseks jaganud stipendiume rohkem kui 170 noorele.

„Seekordsed toetatavad valisime välja 38 taotluse esitaja seast. Enamus stipendiumi saajatest tegelevad spordiga, näiteks suusatamise, laskesuusatamise, rattasõidu, male, kergejõustiku, lauatennise, judo, ujumise, jalgpalli ja ratsutamisega. Lisaks on stipendiumi saajate seas reaalainete ja robootika huvilisi, aga ka muusika ja etlemisega tegelevaid noori,“ ütles Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Arno Rossmann.

Sel korral eraldasid Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit noorte huvitegevuse toetuseks kokku 5150 eurot. Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi kaks korda aastas. Kokku on aastane fond 9000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus ja 4000 euroga toetab fondi Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit.

Järgmine taotlusvoor avatakse 2017. aasta kevadel.

 

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond loodi 2013. aastal Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ja Eesti Energia poolt. Energiafond pakub toetust Ida-Virumaal elavate andekate 7-19 aastaste õpilaste huvitegevuse arendamiseks, näiteks spordivõistlustel käimiseks, huvialaga seotud vahendite soetamiseks, teadus- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning konkurssidel ja olümpiaadidel osalemiseks.